ARCADE | 19th to 20th century paintings

tue 1 March 2022
Live auction 1124
212

Giuseppe Gherardi
(Firenze, 1790 - 1884)

Giuseppe Gherardi

Giuseppe Gherardi

(Firenze 1790 - 1884)

TUSCAN LANDSCAPE

oil on canvas, 25x36 cm

signed lower left

PAESAGGIO TOSCANO

olio su tela, cm 25x36

firmato in basso a sinistra