ARCADE | 19th to 20th century paintings

tue 1 March 2022
Live auction 1124
340

Gaetano Previati
(Ferrara, 1852 - Lavagna, 1920)

Gaetano Previati

Gaetano Previati

(Ferrara 1852 - Lavagna 1920)

MATERNITY

oil on panel, 16x15 cm

MATERNITÀ

olio su tavoletta, cm 16x15

firmato in basso a destra