ARCADE| 16th TO 20th CENTURY PAINTINGS

tue 3 March 2020
Live auction 334
293

Fausto Pratella
(Napoli, 1888 - 1948)

Fausto Pratella

€ 500 / 800

Fausto Pratella

(Napoli 1888 - 1948)

MARINA

olio su tela, cm 48,5x68

firmato in basso a sinistra

MARIN LANDSCAPE

oil on canvas, 48.5x68 cm

signed lower left