19TH CENTURY PAINTINGS

tue 23 May 2023
Live auction 1204
87

John  Clyton Adams

John  Clyton Adams

(Inghilterra 1849-1906)

RIVER LANDASCAPE

oil on canvas, 107x60 cm

signed and dated "1887" lower left

PAESAGGIO FLUVIALE

olio su tela, cm 107x60

firmato e datato "1887" in basso a sinistra