ARCADE | 19th to 20th century paintings

tue 1 March 2022
Live auction 1124
289

Guglielmo Ciardi
(Venezia, 1842 - 1917)

Guglielmo Ciardi

Guglielmo Ciardi

(Venezia 1842 - 1917)

RIVER LANDSCAPE

watercolour on paper, 13x16 cm

PAESAGGIO FLUVIALE

acquerello su carta, cm 13x16

firmato in basso a destra