ARCADE | 19th to 20th century paintings

tue 1 March 2022
Live auction 1124
354

Achille Beltrame
(Arzignano, 1871 - Milano, 1945)

Achille Beltrame

Achille Beltrame

(Arzignano 1871 - Milano 1945)

FEMALE PORTRAIT

oil on canvas, 55.5x40.5 cm

RITRATTO FEMMINILE

olio su tela, cm 55,5x40,5

firmato in basso a destra