ONLINE AUCTION | MODERN AND CONTEMPORARY ART

tue 22 June - thu 1 July 2021
Online auction 1073
78

Franco Gentilini
(Faenza, 1909 - Roma, 1981)

FRANCO GENTILINI

FRANCO GENTILINI

(Faenza 1909 - Roma 1981)

Figura femminile

litografia

cm 70x50

firmato e numerata prova d'artista

Feminine figure

lithography

70x50 cm

signed and numbered artist proof