ONLINE AUCTION | MODERN AND CONTEMPORARY ART

wed 10 - thu 18 March 2021
Online auction 1060
38

Edoardo Franceschini
(Catania, 1928 - Varese, 2006)

EDOARDO FRANCESCHINI

EDOARDO FRANCESCHINI

(Catania 1928 - Varese 2006)

1966

olio su tela

cm 43x53

firmato in basso a destra

Untitled

1966

oil on canvas

cm 43x53