ARCADE| 16th TO 20th CENTURY PAINTINGS

tue 3 March 2020
Live auction 334
21

Scuola romana, sec. XVIII

Scuola romana, sec. XVIII

MADONNA ORANTE

olio su rame, cm 27x20,5

Roman school, 18th century

PRAYING MADONNA

oil on copper, cm 27x20,5