Collectible coins and medals. From the Middle Ages to the 20th century.

thu 1 June 2017
Live auction 212
926

FRANCIA, VENTITRE MONETE IN ORO DA 20 FRANCHI

€ 2.900 / 3.900

1810 (2), 1811, 1812, 1814 (3), 1851, 1852 (2), 1854, 1855 (2), 1856 (2), 1857, 1858, 1859, 1860, 1863, 1865, 1866, 1867

SPL/FDC (23)