ARCADE | PAINTINGS OF 19TH AND 20TH CENTURY

12 OCTOBER 2022
Auction, 1161

Guido Tallone

(Bergamo 1894 - Alpignano 1967)

LANDSCAPE

oil on plywood, 44x60 cm

PAESAGGIO

olio su compensato, cm 44x60

firmato in basso a destra