ARCADE | PAINTINGS OF 19TH AND 20TH CENTURY

12 OCTOBER 2022
Auction, 1161
233

Giovanni Apollonio

1.000 / 2.000

Giovanni Apollonio

(1879-1930)

SAINT MICHAEL ARCHANGEL

oil on canvas, 69x50 cm

SAN MICHELE ARCANGELO

olio su tela, cm 69,5x50

firmato in basso a destra