ARCADE | PAINTINGS OF 19TH AND 20TH CENTURY

12 OCTOBER 2022
Auction, 1161
281

Eugenio Cecconi

€ 1.500 / 3.000

Eugenio Cecconi

(Livorno 1842 - Firenze 1903)

TUSCAN COUNTRYSIDE

oil on board, 32.5x24 cm

signed lower left

CAMPAGNA TOSCANA

olio su cartone, cm 32,5x24

firmato in basso a sinistra