ARCADE | PAINTINGS OF 19TH AND 20TH CENTURY

12 OCTOBER 2022
Auction, 1161

Eugenio Cecconi

(Livorno 1842 - Firenze 1903)

SHEEPDOG

oil on panel, 25x28 cm

signed upper right

CANE PASTORE

olio su tavola, cm 25x38

firmato in alto a destra