MODERN AND CONTEMPORARY ART | ONLINE

25 JUNE  -  2 JULY 2020
Timed auction, 0347
200

Nino Franchina

€ 200 / 400
Auction closed

NINO FRANCHINA
(Palmanova (Ud) 1912 - Roma 1987)
Scalatore
1935
china su carta
cm 28,5x22,5
firmato e datato

Climber
1935
china on paper
28.5x22.5 cm
signed and dated