Opere su carta: disegni, dipinti e stampe dal secolo XV al XIX

14 APRILE 2021
Asta, 1006
301

Giandomenico Tiepolo

Stima
€ 1.000 / 1.500

Giandomenico Tiepolo

(Venezia, 1727 - 1804)

LA VERGINE CONSEGNA LO SCAPOLARE AL BEATO SIMONE STOCK

acquaforte e bulino, carta vergellata, mm 561x 395 (immagine)

iscritta in basso "Joan.es Bapt.a Tiepolo inveniens et pingens / In Sacello B: Mariae Virginis a Monte Carmelo, prope Ecclesiam aeiusdem Ordinis Venetiarum / Domi.us Filuis delineavit et incidit"

 

THE VIRGIN APPEARING TO SAINT SIMON STOCK

etching, laid paper, 570x395 mm (image)

lettered along bottom "Joan.es Bapt.a Tiepolo inveniens et pingens / In Sacello B: Mariae Virginis a Monte Carmelo, prope Ecclesiam aeiusdem Ordinis Venetiarum / Domi.us Filuis delineavit et incidit"

I state

 

Bibliografia di riferimento

De Vesme, 57