Opere su carta: disegni, dipinti e stampe dal secolo XV al XIX

14 APRILE 2021
Asta, 1006
302

Giandomenico Tiepolo

Stima
€ 400 / 600
Aggiudicazione  Registrazione

Giandomenico Tiepolo

(Venezia, 1727 - 1804)

SAN SILVESTRO PAPA BATTEZZA COSTANTINO

acquaforte, carta vergellata, mm 398x213 (immagine)

iscritta in basso "Joan. Bapta Tiepolo inv. et pinx. / Jo. Dominicus Filius  del; sc. / Nobili Viro Bartholomaeo Vitturi Patritio Veneto, / Picturae amatori, atque summa intelligentia praedito, / in obsequii signum humiliter dicavit. / Jo. Dominicus Tiepolo": numerata "25" in alto a sinistra

III stato

 

THE BAPTISM OF EMPEROR CONSTANTINE

etching, laid paper, 398x213 mm (image)

lettered along bottom "Joan. Bapta Tiepolo inv. et pinx. / Jo. Dominicus Filius  del; sc. / Nobili Viro Bartholomaeo Vitturi Patritio Veneto, / Picturae amatori, atque summa intelligentia praedito, / in obsequii signum humiliter dicavit. / Jo. Dominicus Tiepolo": numbered "25" upper left

III state

 

Bibliografia di riferimento

De Vesme 1906, 83